Choď na obsah Choď na menu
 


Pohyb - ako huskyho unaviť

9. 10. 2009

Čo sa týka vybitia energie huskyho je veľa spôsobov - ja napríklad hlavne využívam to, ked´ pes behá vedľa bicykla tak mu rýchlostne stačíš a pes sa unavý. Ale je dôležité, aby bol pes na bicykel zvyknutý a správne vycvičený, aby nebehal skrz bicykel ako sa mu zachce a počúval poveli ako stoj, bež, prípadne aj poveli, aby vedel do ktorej strany má zabočiť ...
Okrem toho je dobré vybitie psa aj len také blbnutie ako behať s ním alebo naháňanie...

Dobré je aj korčuľovanie alebo kynologické prekážky, ktoré psa veľmi bavia lebo vyžadujú šikovnosť a pozornosť a zároveň sa dobre vyžije v behu.

Husky je veľmi učenlivé plemeno a je vhodný takmer na všetky športy. Potrebuje hlavne trpezlivého, športovo zdatného a  kreatívneho majiteľa, ktorý bude ochotný vymýšľať nové hry a spôsoby upevňovania dôvery medzi psom a majiteľom.

 

Dúfam, že so svojím psom nájdete spoločnú zábavu, ktorá bude baviť Vás aj Vášho psa.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Jak utahat huskyho

(petr, 6. 4. 2016 3:08)

Nonkdyž jsem si pořizoval huskyho mnel jsem strach ze nebude mít dost pohybu a že se bude trápit. Ale kdyžj jsem ho vzal poprvenna raft v mém člunu asi tak 100krat my skočil donvody anzase spět do člunu. Potom 4 hodinová procházka lesem a opekani buřtu u ohně se sousedovic dětmi a blbnuti kolem. V 7 večer pes nevěděl kde mu hlava stojí a ve stanu se večer doslova zhroutil a usnul jak poleno. Nano nebyl schopnější vstát a čekal jsem na panačka od 7:30 do 10:00 než byl schpnej provozu. Takže takhle já unavuju svého psa.

Re: Jak utahat huskyho

(Iva, 8. 4. 2016 2:16)

kráása :) tomu říkám den =D taky jsem brávala mojeho husky na podobné akce a pak byl K.O. :) teďka má už 15 let, tak mu stačí procházka na hodinku někde v lese za domem, no když bejval mladší, tak to byli jiné celodenné výlety a plno hezkých spomínek :)